FOTO: Ele sunt câștigătoarele Galei Digital Divas by AVON 2019!

0
274

Gala Digital Divas by AVON 2019 și-a desemnat câștigătoarele la cea de-a opta ediție a evenimentului, desfășurată la Palatul Bragadiru. Evenimentul a reunit peste 700 de participanți din industria frumuseții și a modei, care au asistat la Gala de premiere, iar în prima parte a zilei la conferințe despre cele mai noi trenduri online din fashion și beauty. Pe scenă au fost prezenți invitați speciali precum Monica Bîrlădeanu, Andreea Raicu, Vali Bărbulescu, Alina Ceușan, Ana Morodan, Diana Cosmin, Andreea Balaban sau Alexia Eram.

Ediția aceasta, AVON a celebrat frumusețea fără reguli și a adus pe scenă personalități cu povești puternice care au vorbit despre democratizarea frumuseții feminine în contextul diversității actuale. Astfel, în cadrul sesiunilor de dezbatere, Monica Bîrlădeanu, actriță și ambasadoare AVON, Alina Ceușan, câștigătoarea mai multor premii la Digital Divas și probabil cel mai urmărit influencer de beauty și fashion în România, Lorena Buhnici, Owner Cavaleria.ro & Lorena.Buhnici.ro și Raluca Hagiu, Redactor Șef al unei cunoscute reviste de lifestyle feminin,  au urcat pe scena Digital Divas și au discutat despre nevoia de reinterpretare a conceptelor de frumusețe și noi unghiuri de abordare al conținutului de beauty.

Pe scenă a urcat și Stela Bizdu, content creator, femeia care în urmă cu un an și-a pierdut un picior într-un accident de mașină și care a devenit un model de curaj și frumusețe atipică, prin intermediul paginii sale de Instagram Steps by Stela, unde își documentează viața de zi cu zi din noua sa ipostază. În urma accidentului, Stela poartă o proteză care o ajută să-și ducă activitățile la bun sfârșit. Pagina sa de Instagram inspiră și alte persoane aflate în situații asemănătoare și demonstrează femeilor că frumusețea și feminitatea în ziua de astăzi țin de puterea de exprimare a unicității fiecăreia dintre noi. Stela a vorbit în fața audienței Digital Divas despre propria experiență și despre cum frumusețea nu ține cont de standarde.

Digital Divas by AVON este cea mai mare competiţie care reunește și premiază influenceri din modă și frumusețe – și singura unde și publicul larg participă la vot, alături de un juriu format din peste 50 de specialiști din industrie. Anul acesta, peste 280.000 de voturi din partea publicului larg au fost înregistrate în procesul de selecție.

Lista câștigătorilor Premiilor Digital Divas by Avon 2019 poate fi consultată mai jos:

YOUNG DIVAS IN FASHION BLOGGING

3. Bianca Ioana Caragea – lifewithbianca.com

2. Larisa Raicu – larisaraicu.ro

  1. Catalina Cotoc – catalinacotoc.ro

YOUNG DIVAS IN BEAUTY BLOGGING

3. Eliza Abrudan – elizaabrudan.com

2. Cristina Mircea – cristinamircea.ro

  1. Diana Dinca – dincadiana.com

MOST ACTIVE BEAUTY BLOGGER

3. Ana Maria Tatucu – beautybarometer.com

2. Emily Rose – thedailyfashioninspiration.com

  1. Andreea Enache – farmacistuldeserviciu.ro

MOST ACTIVE FASHION BLOGGER

3. Iulia Andrei – iulia-andrei.ro

2. Liana Popa – avetisiperoz.ro

  1. Manuela Lupașcu – letstalkaboutfashion.com

BEST WOMEN WEBSITES

3. AndreeaRaicu.ro

2. Elle.ro

  1. Alistmagazine.ro

BEST NEWCOMER IN FASHION & BEAUTY ON YOUTUBE

3. Natasha Ioana

2. Georgiana Ionescu

  1. Ilinca Munteanu

BEST FASHION & BEAUTY YOUTUBE CHANNEL

3. Sinziana Iacob

2. Alina Ceusan

  1. Andreea Balaban

BEST NEWCOMER IN FASHION & BEAUTY ON INSTAGRAM

3. Georgiana Ionescu – @georgianaionescu

2. Cristina Ionescu – @cristinaionescuu

  1. Emily Rose – @refinementandstyle

BEST FASHION & BEAUTY INSTAGRAM ACCOUNT

3. Alina Ceușan – @alinaceusan

2. Andreea Balaban – @andreea.balaban

  1. Sânziana Negru – @sanziananegru

BEST FASHION BLOGGER

3. Ana Morodan – anamorodan.com

2. Dana Rogoz – danarogoz.com

  1. Alina Ceușan – alinaceusan.net

BEST BEAUTY BLOGGER

3. SInziana Iacob – sinzianaiacob.ro

2. Sânziana Negru – sanziananegru.com

  1. Andreea Balaban – andreeabalaban.ro

BEST LIFESTYLE BLOGGER

3. Andreea Ibacka – andreeaibacka.ro

2. Laura Cosoi – lauracosoi.ro

  1. Diana Cosmin – finesociety.ro

BEST MALE FASHION & LIFESTYLE BLOGGER

3. Andrei Grigorie – andreigrigorie.com

2. Virgil Godeanu – virgilgodeanu.ro

  1. Luca Cruceanu – lucacruceanu.ro

PEOPLE’S CHOICE AWARD

Andreea Balaban

BEST BRAND ENDORSER

Sînziana Iacob

DIGITAL DIVAS EXCELLENCE AWARD

Ana Morodan

THE DIGITAL DIVA OF THE YEAR

Alina Ceușan